Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Автор(-и): Владислав Стольников / Розділ: Література

Книга «Полудневий триптих», автор Владислав Стольников, видавництво «Юніверс», 2016 рік.

Висунуто Національним музеєм літератури України, Публічною бібліотекою імені Лесі Українки для дорослих міста Києва, підтримано Міністерством культури України, лауретом Шевченківської премії Ганною Гаврилець, колективом видавництва "Юніверс", докторами філологічних наук Грициком Л.В., Шевченко Л.І. Голубовською І.О.

 

Книга «Полудневий триптих» Владислава Стольникова

 

На розгляд Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка книгу відомого поета Владислава Стольникова, киянина 1961 року народження. Він впродовж багатьох років співпрацює з музеєм з метою популяризації української літератури та особливо виховання підростаючого покоління.

Поетична книжка «Полудневий триптих» Владислава Стольникова вийшла у видавництві «Юніверс» у 2016 році. Редактор Василь Герасим’юк, переднє слово Миколи Жулинського. Книжка складається з трьох розділів: «Серпанкова гармонія», «На хресті часу», «Палкий камертон». Це зібрання добірних віршів, в яких вроджена і непоборна потреба гармонії. Це вірші, наповнені чистотою, життєлюбством, світлом, добром. Поезія В.Стольникова вирізняється глибоко-філософським змістом, неповторною образністю і вишуканістю мови. Він зосереджується на душевному світовідчутті, його тривожать події, які відбуваються в Україні в останні роки: Помаранчева революція, Революція гідності, агресія Росії проти України.

Поетична творчість В.Стольникова є помітним явищем у сучасній поезії. Автор відчуває силу слова, віру в його животворну силу, дарує свою «ясеневу струну». Художньо-образна мова В.Стольникова спрямована передусім на осмислення себе, своїх роздумів, переживань, сподівань у такому рідному і такому черствому світі. Його душа тривожно реагує на все, що травмує Україну, що ставить його Батьківщину на грань катастрофи. Поет із милосердною вдячністю Творцеві радіє, що обрав «обійстя Господнього духу, / де мрія досвітня / козацькі чесноти несе», і що завдяки Божому дару творчого прозріння він через образне слово спроможний на глибинне пізнання суті життя і своєї душі, усвідомлення свого покликання.

Окрім того, поціновуємо його співпрацю щодо роботи з дітьми з обмеженими можливостями, вихованцями інтернатів, спеціальних шкіл та сиротинців.

Творче та й життєве кредо В.Стольникова: людину не перемогти. Незважаючи на церебральний параліч, поет зумів здобути дві вищі освіти, закінчив аспірантуру, працює. Майстерності поетичного слова вчився у Володимира Забаштанського. Першу збірку високо поцінував Іван Драч, наголосивши на тому, що «він дійсно поет, «який не робить» віршів, «він так дихає, він син гармонії, син любові».

Вважаємо, що книга «Полудневий триптих» Владислава Стольникова ‑ відомого українського поета, популяризатора української книги, справжнього патріота України заслуговує на висунення як номінанта на Національну премію імені Тараса Шевченка.

 

З подання Національного музею літератури України

 

 

Збірка «Полудневий триптих» вміщує поезії, написані у різні періоди життя поета, починаючи з 90-х років минулого століття. Ця збірка ‑ хвала життю, гімн любові, невгасима віра в майбутнє попри біль і страждання.

Доля відвела йому життєві випробування через важку хворобу, з якою наполегливо бореться усе життя.

«Не боюся сказати, що в люди одвіку

Йду, закутий в каліцтво безмежно лихе,

Та найтяжчі з калік ‑ це духовні каліки,

Коли совість відтято, а серце глухе».

І саме животворне слово поезії, цей Божий дар творчого прозріння додає йому душевних сил, допомагає пізнати суть життя, усвідомити своє покликання.

Ця збірка ‑ духовний еліксир для усіх людей, котрі почуваються нещасними. Іван Драч зауважив: «Коли комусь з вас видасться неможливим жити на білому світі..., прочитайте чисті і тихі, наче безшелесні вірші Владислава Стольникова...».

Особливо слід підкреслити патріотизм автора. Душевні світовідчуття сина України, який тривожно реагує на все, що може призвести до катастрофи, лягли в основу багатьох поезій. В них жертовність боротьби за свободу і незалежність рідної землі асоціюється з жертовністю Сина Божого.

Любов до життя у поета нероздільна з любов'ю до жінки ‑ «іскри небесної митця», яка рятує, підтримує і надихає.

Особливо слід відзначити творчий почерк автора, його власну вивершену неповторність, власне бачення світу. Світ і образи, які творить поет, гармонійні, вивершені, елегантні.

Багато поезій звучать піснею, тож не дивно, що за творами В.Стольникова складаються кобзарські та ліричні пісні.

Рекомендуємо поетичну збірку «Полудневий триптих» В.Стольникова для представлення на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва

 

Коментарі

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA