Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Автор(-и): Іван Малкович / Розділ: Література

Книга «Подорожник з новими віршами», автор Іван Малкович, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», м.Київ, 2016 р.

Висунуто лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом Шевченківського комітету Любов’ю Голотою, підтримано членами Шевченківського комітету Сергієм Жаданом і Ростиславом Семківим.

 

Книга «Подорожник з новими віршами» Івана Малковича

 

Відомий український поет. Дебютував 1984 року збіркою «Білий камінь» видавництво «Молодь». Автор поетичних книжок «Ключ» (1988 р.), «Вірші» (1992 р.), «Із янголом на плечі»(1996 р.), «Вірші на зиму»(2006 р.), «Все поруч»(2010-2011 рр.) та низки книжок для дітей.

Відзначений преміями «Благовіст» (1996 р.), імені В.Свідзинського (2016 р.).

Твори Івана Малковича перекладалися російською, польською, литовською, латвійською, грузинською для окремих публікацій в пресі. Є переклади англійською й німецькою мовами.

Яскравий тонкий лірик вишуканого письма й бездоганного володіння словом. Іван Малкович ‑ виразна постать в українській поезії. Його дебют привернув увагу читачів, його привітали маститі поети ‎‎‎Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Іван Драч, він став гідним представником покоління «вісімдесятників», активним учасником багатьох вечорів, акцій, міжнародних зустрічей.

Кожна наступна книжка Івана Малковича знайшла своїх поціновувачів, про його творчість писали Михайло Слабошпицький, Кость Москалець, Василь Герасим’юк, Віктор Неборак, Юрій Андрухович. Вдаюся до густого переліку відомих імен для того, аби підкреслити, що успіх Івана Малковича не випадковий, а його книжки засвідчують постійне зростання літературної майстерності. Книга «Подорожник з новими віршами» 2016 року є високим здобутком не лише автора, але й української літератури і заслуговує відзначення Національною премією України імені Тараса Шевченка.

 

З подання лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, письменниці, головного редактора тижневика «Слово Просвіти» Любові Голоти.

 

Ми, члени Шевченківського комітету, Сергій Жадан та Ростислав Семків, підтримуємо кандидатуру Івана Малковича на здобуття Шевченківської премії 2017 року. Поезія Івана Малковича багата на цікаву метафорику та сповнена глибоких сенсів. Він автор майже десятка поетичних збірок і як поет ‑добре знаний українському читачеві.

Окремо варто відзначити неабияку подвижницьку діяльність Івана Малковича в царині книговидання ‑його успішні проекти у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»: книги «Снігова королева», «Улюблені вірші», цикл романів про Гаррі Поттера, котрі першими серед українських видань набули статусу бестселерів. Вплив цих видавничих проектів на розвиток дитячого читання у нашій країні важко переоцінити.

Окреме визнання належить «дорослим» проектам очолюваного Іваном Малковичем видавництва: повернення з небуття романів Юрія Косача, поетичні антології, видання цікавих зразків сучасної української романістики.

4. Ми, Сергій Жадан та Ростислав Семків, підтримуємо кандидатуру Івана Малковича на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року.

 

Члени Комітету Сергій Жадан, Ростислав Семків

 

Письменник, видавець Іван Малкович
Письменник, видавець Іван Малкович
Коментарі

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA