Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Автор(-и): Святослав Максимчук / Розділ: Концертно-виконавське мистецтво

 

Мистецькі роботи «Є така країна Україна, де живуть Шевченко і Франко», рік оприлюднення: 2013-2015 роки, автор: актор Львівського національного академічного драматичного театру ім.М.Заньковецької Святослав Максимчук.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Мистецькі роботи «Є така країна Україна, де живуть Шевченко і Франко» Святослава Максимчука

 

Народний артист України Святослав Максимчук належить до провідних акторів Львівського національного академічного драматичного театру ім.М.Заньковецької. Своє мистецьке покликання реалізує у виставах театру і вже півстоліття у концертно-виконавській діяльності як майстер художнього читання творів української і світової класики. Обдарований феноменальною пам'яттю, здатністю глибоко осмислити ідейно-художній зміст літературних творів, індивідуальних особливостей і громадянської позиції їх авторів, володіючи широким спектром декламаційного виразу тексту і підтексту, Святослав Максимчук вписав себе в історію українського декламаційного мистецтва як один з найвидатніших митців новітньої доби. Репертуар актора дивовижно широкий і розмаїтий ‑ від Григорія Сковороди й до визначних авторів нашого часу: В.Симоненко, Р.Третяков, Ліна Костенко, П.Скунць, В.Шевчук, В,Стус, Д.Павличко, Б.Олійник та ін. У його монопрограмах І.Котляревський, С.Руданський, В.Самійленко, Леся Українка, новелісти В.Стефаник, Л.Мартович, О.Маковей, поети «Розстріляного відродження» 20-30-х років XX ст. Серед них виняткове місце займає Шевченкіана і Франкіана від С.Максимчука – «Моя Франкіана», «Моя Шевченкіана», яка постійно поповнюється й оновлюється кількісно і художньою майстерністю.

Надзвичайно потужний резонанс останніх трьох років викликала Максимчукова програма літературного концерту «Є така країна Україна, де живуть Шевченко і Франко». Громадськість, Центральне правління Товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка вважає, що подвижницька концертно-виконавська творчість С.Максимчука, його фоно- і відеозаписи, популярна дискографія з творами у його виконанні без перебільшення стала фактором яскравого національного просвітництва на шляху України до Незалежності.

Ярема Гоян: «Митець проявив себе ще й активною організаторською участю у публічних заходах, вічових зібраннях на майданах, у мистецьких, освітніх закладах. Досить згадати, він був ініціатором і незмінним модератором популярних «Заньківчанських вечорів» (театральних зустрічей з відомими письменниками, політичними діячами). Його грамплатівки, магнітофонні касети з творами нашої класики вже у 60-х - 70-х роках прийшли на шкільні уроки як навчальні фонохрестоматії. Як педагог він і досі навчає майстерності сценічної мови молодих акторів на кафедрі театрознавства й акторської майстерності у Львівському національному університеті ім. І.Франка. Слово актора звучало в українських громадах багатьох країн Європи, Канади, США, Ізраїлю.

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Народний артист України Святослав Максимчук
Народний артист України Святослав Максимчук
Коментарі

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA