Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Автор(-и): Ніна Саєнко / Розділ: Літературознавство та мистецтвознавство

Книга-альбом «Шевченкіана Олександра Саєнка», видавництво «НТМТ», м. Харків, рік видання: 2014, автор: Ніна Саєнко.

Висунуто Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд культури».

Підтримано Національною Спілкою художників України.

 

Книга-альбом «Шевченкіана Олександра Саєнка» Ніни Саєнко

 

Книга-альбом являє собою вагоме дослідження мистецької спадщини видатного українського митця Олександра Саєнка у контексті художнього процесу, формування монументально-декоративного мистецтва, починаючи з 20-30-х років XX століття.

Ім’я О.Саєнка занесене ЮНЕСКО до списку видатних діячів світової культури, а сторічний ювілей від дня народження художника урочисто відзначався в Україні і світі 1999 року як визначна дата за участю цієї організації.

У книзі Ніни Саєнко представлено творчість митця, вагомою тематичною лінією якої є Шевченкіана. Могутній дух великого поета і художника проходить крізь усю багаторічну творчість митця-патріота Олександра Саєнка. Понад 200 творів, відібраних, проаналізованих і упорядкованих авторкою книги, ‑малярство, графіка, рисунки, мозаїки соломою, гобелени ‑представляють серію портретів Т. Шевченка та інтерпретації Шевченкових полум’яних поезій («Реве та стогне Дніпр широкий», «Невільники», «Минуле», «На панщині пшеницю жала», «Козак Мамай»). Чимало з них зберігається в музеях України, приватних колекціях Європи і світу.

Вперше оприлюднено й досліджено твори про перебування поета на Чернігівщині у друзів ‑ П.Куліша, В. і О.Білозерських, В.Забіли, та, ймовірно, авторські роботи ‑ дві акварелі ‑ самого Тараса Шевченка.

Праця, що представляється на здобуття Національної премії, відзначається новаторським, синтетичним підходом щодо дослідження творчості одного з найвизначніших митців XX ст. Автор донесла до широкого кола поціновувачів українського мистецтва низку ранніх невідомих творів О.Саєнка, дала їм глибокий мистецтвознавчий аналіз як явища українського національного відродження початку XX століття.

Книга про митця є ще одним кроком до пізнання О.Саєнка ‑ нашої національної гордості, до визначення належного йому місця в історії монументально-декоративного мистецтва.

 

Коротко про автора книги

Ніна Олександрівна Саєнко, заслужений діяч мистецтв України, знаний в Україні мистецтвознавець, знавець музейної справи, режисер і організатор масштабних державних мистецьких акцій, міжнародних арт-фестивалів, Днів української культури за кордоном.

Активна мистецтвознавча діяльність, присвячена аналізу історії мистецтва та сучасного художнього життя України, представлена численними публікаціями (понад 200) в книгах, енциклопедіях, наукових виданнях, альбомах, каталогах та часописах, виступах на телебаченні та радіо.

За її активної участі у м. Борзна на Чернігівщині створено Художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка»; нею передано до музею у дарунок понад 1000 експонатів. Нині він став одним із відомих центрів культури й просвітництва в Україні. 

Обкладинка книги-альбому.
Обкладинка книги-альбому.
О.Саєнко. Семен Палій на коні. 1966-67. Дерево, солома, гуаш.
О.Саєнко. Семен Палій на коні. 1966-67. Дерево, солома, гуаш.
Коментарі

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA